Historia firmy

Historia Warmińskiego Centrum Maszyn Budowlanych rozpoczęła się w roku 2011, kiedy to pojawiliśmy się na rynku jako firma Net – Mas przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie. W roku 2014  powołaliśmy nowy podmiot, pod którym działamy obecnie, czyli Warmińskie Centrum Maszyn Budowlanych. Od samego początku, jeszcze jako firma Net-Mas,  specjalizujemy się w sprzedaży części, filtrów i olejów oraz serwisie maszyn budowlanych. Aktualnie nasz sklep mieści się przy ulicy Towarowej 9 w Olsztynie, położonej w przemysłowej dzielnicy stolicy Warmii i Mazur.

Od samego początku utrzymujemy profesjonalną relację z klientem i na pierwszym miejscu stawiamy jego satysfakcję tworząc zespół składający się ze specjalistów. Obecnie, Warmińskie Centrum Maszyn Budowlanych buduje dwanaście osób, z czego kluczową rolę spełniają:

  • Krzysztof Maślanka – właściciel specjalista ds. serwisu
  • Mateusz Maślanka – koordynator działu marketingu / sprzedaż internetowa

  • Bartosz Bartoszewicz – specjalista ds. sprzedaży maszyn

  • Monika Wydrzyńska – koordynator sprzedaży części, filtrów i olejów

 

Zakres działalności

Na zakres działalności firmy składa się rzetelny, profesjonalny serwis stacjonarny i mobilny maszyn budowlanych (głównie Komatsu, Doosan, CAT , JCB i innych wiodących marek), między innymi koparek i ładowarek kołowych od 1 do 60 ton. Jesteśmy w stanie rozwiązać wszelkie problemy, takie jak hydraulika, elektronika, spawanie itp. Prawie 10-letnie doświadczenie pozwoliło nam zbudować zaufanie klientów.

Warmińskie Centrum Maszyn Budowlanych posiada 2 własne samochody serwisowe (Fiat Ducato, Iveco Daily) oraz współpracuje z podmiotami zewnętrznymi, które są doświadczonymi mechanikami mobilnymi w Polsce północnej i centralnej. Nasze busy serwisowe są zabudowane i wyposażone w profesjonalny sprzęt i narzędzia serwisowe. Dzięki wyposażeniu dodatkowemu samochodów m.in. w agregaty prądotwórcze wysokiej mocy, sprężarki, gniazdka elektryczne 230V jesteśmy w stanie wykonywać naprawy w nawet najtrudniejszych warunkach.

Poza serwisem mobilnym posiadamy także warsztat zlokalizowany bardzo blisko naszej siedziby. Posiadanie warsztatu pomaga nam realizować duże naprawy, które nie byłyby możliwe do wykonania w warunkach polowych.

Ponadto prowadzimy sprzedaż części zamiennych i oryginalnych do maszyn budowlanych w sklepie stacjonarnym oraz sprzedaż wysyłkową za pośrednictwem platform internetowych. Posiadamy szeroką ofertę części oryginalnych i zamiennych do praktycznie wszystkich rodzajów i modelów maszyn budowlanych. Przy sklepie stacjonarnym mieści się bogato zaopatrzony magazyn, dzięki czemu jesteśmy w stanie większość zamówień realizować natychmiast, a w przypadku gdy nie posiadamy części na miejscu, poprzez dobrze  skoordynowaną współpracę z dostawcami, jesteśmy w stanie większość zamówień zrealizować w mniej niż 48h. To wszystko przekłada się na zadowolenie klientów, którzy w przypadku unieruchomienia maszyny ponoszą ogromne straty finansowe, zatem dzięki szybkim dostawom produktów jesteśmy w stanie zagwarantować klientom niezwykle szybką pomoc.

Sprzedajemy i dostarczamy części nie tylko lokalnie, ale także na terenie całej Polski, poprzez sprzedaż internetową na portalach aukcyjnych oraz we własnym sklepie internetowym. Cały czas podejmujemy działania aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania w sprzedaży i poszerzamy nasz zakres usług e-commerce.

Obecnie jesteśmy także subdealerem maszyn Sunward i Bobcat.  W 2020 roku dostarczyliśmy: 14 minikoparek Sunward (20F, 25UF, 25F, 35UF) 8 Minikoparki Bobcat (E19, E27, E27z). W 2021 roku odnotowaliśmy wzrost o około 20% w stosunku do roku poprzedniego (styczeń-kwiecień 2021), a od czasu do czasu realizujemy również projekty dotyczące ładowarek teleskopowych firmy Bobcat i miniłaowarek firmy Sunward.

Nasz obecny obszar działania to:

  •          sprzedaż marki Bobcat – województwo Warmińsko – Mazurskie
  •           sprzedaż marki Sunward – województwo Podlaskie, Warmińsko – Mazurskie, część województwa mazowieckiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego
  • sprzedaż części i serwis maszyn – cała Polska

personalia

Krzysztof Maślanka – właściciel / koordynator i kierownik serwisu

Krzysztof Maślanka jest założycielem,  właścicielem i „silnikiem” Warmińskiego Centrum Maszyn Budowlanych. Doświadczenie na rynku maszyn budowlanych zdobywał poprzez wieloletnią pracę w serwisie maszyn budowlanych Doosan, a później w serwisie Komatsu Poland. Krzysztof Maślanka posiada wiele uprawnień, szkoleń oraz certyfikatów, co plasuje go w czołówce mechaników maszyn budowlanych w Polsce. Jest utytułowanym mechanikiem Komatsu, zdobywając certyfikat podczas mistrzostw świata w Wielkiej Brytanii. Szeroki wachlarz zainteresowań z zakresu maszyn budowlanych pozwala mu na ciągły rozwój i  wprowadzanie na polskim rynku rozwiązań niekonwencjonalnych i innowacyjnych, wykorzystywanych często na zachodzie i rynkach azjatyckich.

Krzysztof Maślanka przeprowadził szkolenie pracowników firmy, przekazując im wyselekcjonowane wiadomości z branży. Stawia na ciągły rozwój osobisty i personelu, aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług przez Warmińskie Centrum Maszyn Budowlanych.

Poza obszerną wiedzą z zakresu serwisowania maszyn, Krzysztof specjalizuje się w doborze części i podzespołów w maszynach budowlanych. Doświadczenie serwisowe, a przez to znajomość rynku, pomaga mu w opracowywaniu strategii sprzedaży i wprowadzaniu nowych produktów do oferty firmy.

Monika Wydrzyńska – kierownik sklepu i biura / koordynator sprzedaży

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Jeszcze na studiach pracowała na stanowiskach organizacji i zarządzania sprzedażą, m.in. w hurtowni dostarczającej materiały eksploatacyjne do biur w obrębie województwa warmińsko – mazurskiego. Zdobyte doświadczenie pomaga jej w profesjonalnym zarządzaniu sprzedażą i dostawami w Warmińskim Centrum Maszyn Budowlanych.  Z naszą firmą związana jest od samego początku jej istnienia, czyli od roku 2011. W zakres obowiązków Moniki wchodzi m.in. zatowarowanie sklepu, logistyka zamówień oraz pozyskiwanie dostawców i budowanie z nimi stałych relacji handlowych.  

 

Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala jej w sprawny i efektywny sposób odpowiedzieć na nawet najbardziej nietypowe potrzeby klientów związane z doborem podzespołów do maszyn. Ponadto, Monika zajmuje się koordynacją biura, nadzorując płatności, fakturowanie oraz codzienne dokumenty niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu firmy.

 

Mateusz Maślanka – koordynator działu marketingu / sprzedaż internetowa

Pierwsze kroki w marketingu, stawiał jeszcze w liceum, kiedy zaczął współpracę z grafikami komputerowymi. Tworząc grafiki reklamowe, Mateusz, zdobywał praktyczne doświadczenie w branży i rozpoczął samokształcenie w tej dziedzinie. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach prowadzonych przez praktyków, a ciągła chęć rozwoju pozwala mu rozbudowywać dotychczas posiadane umiejętności. W tym momencie realizuje cztery kursy z zakresu social mediów, strategii marketingowych oraz kampanii internetowych i obsługi stron internetowych. Mateusz posiada certyfikaty Project Management Principles oraz Public Speaking Principles.

W zakresie jego obowiązków jest nadzorowanie i selekcjonowanie zamówień internetowych, prowadzenie i wystawianie aukcji oraz sklepu internetowego. Ponadto, Mateusz odpowiedzialny jest za marketing i reklamę – buduje strategie promocji, tworzy akcje promocyjne, prowadzi social media oraz dba o wizerunek firmy w relacjach zewnętrznych. Od niedawna jego działania wspierają także Krzysztofa i wspólnie z nim poszukują i wprowadzają do sprzedaży nowe produkty oraz nowe marki, często trudno dostępne w Polsce.

Bartosz Bartoszewicz – Menadżer sprzedaży maszyn budowlanych / Menadżer ds. rozwoju

Ze sprzedażą związany jest od 2000 roku, a od roku 2002 obszarem jego działania stałą się sprzedaż maszyn budowlanych, dzięki czemu, blisko dwudziestoletnie doświadczenie w branży oraz wysokie wyniki sprzedaży plasują Bartosza jako wysokiej klasy specjalistę.

Z WCMB współpracuje od roku 2017. Odpowiedzialny jest za sprzedaż B2B maszyn budowlanych (Bobcat, Sunward, Messersi i Rubble Crusher) oraz piastuje stanowisko business developer. Sukcesy w ostatnich 3 latach to przede wszystkim sprzedaż mini i midi koparek, a także pozyskiwanie nowych przedstawicielstw.

Bartosz, jako doświadczony sprzedawca zna potrzeby i oczekiwania klientów, dzięki czemu optymalizuje ofertę firmy w zakresie dostępności maszyn budowlanych, jednocześnie zwiększając sprzedaż.

Lorem ipsum dolor sit amet