Historia firmy

Historia Warmińskiego Centrum Maszyn Budowlanych rozpoczęła się w roku 2011, kiedy to pojawiliśmy się na rynku jako firma Net – Mas przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie. W roku 2014  powołaliśmy nowy podmiot, pod którym działamy obecnie, czyli Warmińskie Centrum Maszyn Budowlanych. Od samego początku, jeszcze jako firma Net-Mas,  specjalizujemy się w sprzedaży części, filtrów i olejów oraz serwisie maszyn budowlanych. Aktualnie nasz sklep mieści się przy ulicy Lubelskiej 36B w Olsztynie, położonej w przemysłowej dzielnicy stolicy Warmii i Mazur.

Od samego początku utrzymujemy profesjonalną relację z klientem i na pierwszym miejscu stawiamy jego satysfakcję tworząc zespół składający się ze specjalistów. Obecnie, Warmińskie Centrum Maszyn Budowlanych buduje dwanaście osób, z czego kluczową rolę spełniają:

  • Krzysztof Maślanka – właściciel specjalista ds. serwisu
  • Mateusz Maślanka – koordynator działu marketingu / sprzedaż internetowa

  • Monika Wydrzyńska – koordynator sprzedaży części, filtrów i olejów

 

Zakres działalności

Na zakres działalności firmy składa się rzetelny, profesjonalny serwis stacjonarny i mobilny maszyn budowlanych (głównie Komatsu, Doosan, CAT , JCB i innych wiodących marek), między innymi koparek i ładowarek kołowych od 1 do 60 ton. Jesteśmy w stanie rozwiązać wszelkie problemy, takie jak hydraulika, elektronika, spawanie itp. Prawie 10-letnie doświadczenie pozwoliło nam zbudować zaufanie klientów.

Warmińskie Centrum Maszyn Budowlanych posiada 2 własne samochody serwisowe (Fiat Ducato, Iveco Daily) oraz współpracuje z podmiotami zewnętrznymi, które są doświadczonymi mechanikami mobilnymi w Polsce północnej i centralnej. Nasze busy serwisowe są zabudowane i wyposażone w profesjonalny sprzęt i narzędzia serwisowe. Dzięki wyposażeniu dodatkowemu samochodów m.in. w agregaty prądotwórcze wysokiej mocy, sprężarki, gniazdka elektryczne 230V jesteśmy w stanie wykonywać naprawy w nawet najtrudniejszych warunkach.

Poza serwisem mobilnym posiadamy także warsztat zlokalizowany bardzo blisko naszej siedziby. Posiadanie warsztatu pomaga nam realizować duże naprawy, które nie byłyby możliwe do wykonania w warunkach polowych.

Ponadto prowadzimy sprzedaż części zamiennych i oryginalnych do maszyn budowlanych w sklepie stacjonarnym oraz sprzedaż wysyłkową za pośrednictwem platform internetowych. Posiadamy szeroką ofertę części oryginalnych i zamiennych do praktycznie wszystkich rodzajów i modelów maszyn budowlanych. Przy sklepie stacjonarnym mieści się bogato zaopatrzony magazyn, dzięki czemu jesteśmy w stanie większość zamówień realizować natychmiast, a w przypadku gdy nie posiadamy części na miejscu, poprzez dobrze  skoordynowaną współpracę z dostawcami, jesteśmy w stanie większość zamówień zrealizować w mniej niż 48h. To wszystko przekłada się na zadowolenie klientów, którzy w przypadku unieruchomienia maszyny ponoszą ogromne straty finansowe, zatem dzięki szybkim dostawom produktów jesteśmy w stanie zagwarantować klientom niezwykle szybką pomoc.

Sprzedajemy i dostarczamy części nie tylko lokalnie, ale także na terenie całej Polski, poprzez sprzedaż internetową na portalach aukcyjnych oraz we własnym sklepie internetowym. Cały czas podejmujemy działania aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania w sprzedaży i poszerzamy nasz zakres usług e-commerce.

Obecnie jesteśmy także subdealerem maszyn Bobcat.  W 2020 roku dostarczyliśmy 8 Minikoparki Bobcat (E19, E27, E27z). W 2021 roku odnotowaliśmy wzrost o około 20% w stosunku do roku poprzedniego (styczeń-kwiecień 2021), a od czasu do czasu realizujemy również projekty dotyczące ładowarek teleskopowych firmy Bobcat.

Nasz obecny obszar działania to:

  •          sprzedaż marki Bobcat – województwo Warmińsko – Mazurskie
  • sprzedaż części i serwis maszyn – cała Polska

Od roku 2021 współpracujemy także z dealerem maszyn SANY – TwojeMaszyny.pl, których oddział znajduje się przy naszym olsztyńskim sklepie. Nasza współpraca widoczna jest przede wszystkim w obrębie serwisu i doradztwa technicznego.