You are currently viewing BOBCAT – maszyny, które zamieniają szpadel w łyżkę

BOBCAT – maszyny, które zamieniają szpadel w łyżkę

Miniładowarki BOBCAT serii M3 – Zaprojektowane dla Kupujących, którzy zwracają uwagę na koszty

Minikoparki i miniładowarki to w ostatnim czasie jedne z najszybciej rozwijających się typów sprzętu, a popularność  tych maszyny wydaje się stale wzrastać. Według danych Off-Highway Research, globalna sprzedaż minikoparek osiągnęła najwyższy poziom w ubiegłym roku i wyniosła ponad 300 000 sztuk.

Głównymi rynkami  minikoparek i miniładowarek były do tej pory kraje rozwinięte, takie jak Japonia i kraje Europy Zachodniej, ale w ostatniej dekadzie ich popularność wzrosła w wielu gospodarkach wschodzących. Najważniejszy rynek  z nich to Chiny, które są obecnie zdecydowanie największym rynkiem minikoparek na świecie.

Biorąc pod uwagę, że minikoparki zasadniczo zastępują pracę fizyczną, jest to być może zaskakujący zwrot w najbardziej zaludnionym kraju na świecie, w którym z pewnością nie brakuje pracowników, ale być może nie wszystko jest takie, jakim się wydaje na rynku chińskim.

Jednym z powodów popularności mini-maszyn jest to, że mniejszą i bardziej kompaktową maszynę łatwiej jest zasilać energią elektryczną niż tradycyjną mocą diesla, a maszyny spalinowe nie powodują tak dużych zanieczyszczeń, jak większe modele. Często zdarza się, że szczególnie w centrach miast rozwiniętych gospodarek obowiązują surowe przepisy dotyczące hałasu i zanieczyszczeń emisyjnych.

Miniładowarki BOCAT w nowej generacji

Modele BOBCAT S510 i T550 wykorzystują ścieżkę podnoszenia o  dużym promieniu w celu uzyskania maksymalnego zasięgu – na wysokość platformy ciężarówki. Pionowa ścieżka podnoszenia w modelach BOBCAT S590 i T595 zapewnia tym modelom większy udźwig i możliwość osiągnięcia większego zasięgu przy pełnej wysokości podnoszenia oraz utrzymuje ładunek bliżej maszyny, gdy ramiona ładowarki są podniesione.

Samozasysająca pompa i nowy filtr wstępny paliwa poprawiają działanie w niskich temperaturach. Modele oferują również automatyczne wyłączanie maszyny, diagnostykę pokładową i ochronę przed rozładowaniem akumulatora w celu monitorowania funkcji silnika, układu hydraulicznego i akumulatora. Nowy, większy filtr paliwa zapewnia lepszą ochronę systemu i dłuższy czas podnoszenia filtra. System mocowania osprzętu Bobcat Bob-Tach jest standardowym wyposażeniem ładowarek;

Opcjonalnie dostępna jest funkcja Power Bob-Tach, która umożliwia użytkownikom zmianę osprzętu nie-hydraulicznego bez wychodzenia z kabiny. Inne opcje obejmują wybieralne sterowanie joystickiem, zdalne sterowanie MaxControl, automatyczne sterowanie jazdą i hydrauliczne pozycjonowanie łyżki.